Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Karczmiskach

Spotkania z kulturą amerykańską

AKTUALNOŚCI:

LEKCJA KULTUROWA W RAMACH DNI KULTURY AMERYKAŃSKIEJ „HIGH SCHOOLS AND MIDDLE SCHOOLS IN THE USA”

Utworzono dnia 06.03.2024

Dnia 30.11.2023 swoją obecnością zaszczyciała nas Sara Habel, która do Polski przyleciała z USA wraz z córkami i mężem w ramach programu Fulbright. Sara jest nauczycielką, więc dla naszej młodzieży przygotowała prezentację o średnich  i wyższych szkołach w Stanach Zjednoczonych.

 

czytaj dalej... na temat: LEKCJA KULTUROWA W RAMACH DNI KULTURY AMERYKAŃSKIEJ „HIGH SCHOOLS AND MIDDLE SCHOOLS IN THE USA”

SPOTKANIE Z PROF. ROBERTEM WESTERFELHAUS W ZESPOLE SZKÓŁ W KARCZMISKACH

Utworzono dnia 06.03.2024

Dziś 20.05.2022 zaszczycił nas swoją obecnością Profesor Robert Westerfelhaus z Uniwersytetu w Charleston w USA. Wygłosił dla naszych uczniów wykład w języku angielskim o najciekawszych miejscach w Ameryce. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie ze zrozumieniem wypowiedzi Pana Profesora i na koniec zadali naszemu gościowi ze Stanów Zjednoczonych wiele pytań. 
     

czytaj dalej... na temat: SPOTKANIE Z PROF. ROBERTEM WESTERFELHAUS W ZESPOLE SZKÓŁ W KARCZMISKACH

WIZYTA AMERYKAŃSKICH GOŚCI

Utworzono dnia 06.03.2024

Ze względu na zaistniałą trudna sytuację na Ukrainie, polska przyjęła tysiące uchodźców. Z inicjatywy pani Zofii Czopek we współpracy z władzami samorządowymi naszej Gminy i Dyrektorem Zespołu Szkół w Karczmiskach powstała świetlica integracyjna dla polskich i ukraińskich dzieci pod nazwą: Międzynarodowe Centrum Wielokulturowe...

czytaj dalej... na temat: WIZYTA AMERYKAŃSKICH GOŚCI

CHRISTMAS & CULTURE IN THE UNITED STATES WARSZTATY JĘZYKOWE W AMERICAN CORNER

Utworzono dnia 06.03.2024

„Christmas & Culture in the United States”- to temat kolejnego już spotkania klas ósmych i siódmych w American Corner w Lublinie. 

czytaj dalej... na temat: CHRISTMAS & CULTURE IN THE UNITED STATES WARSZTATY JĘZYKOWE W AMERICAN CORNER