Powietrze swoją wagę ma, czyli badamy niewidoczne dla oczu
Utworzono dnia 26.02.2019
- Uczniowie klas starszych w ramach projektu edukacyjnego: „Czy powietrze istnieje?” badali jego następujące właściwości: czy waży, kiedy jest lżejsze a kiedy cięższe, jak krąży w pomieszczeniu, w jakich warunkach powiększa lub pomniejsza swoją objętość, czym jest ciśnienie atmosferyczne.
- Uczniowie starszych klas podjęli się badania zanieczyszczenia naszej powłoki gazowej w najbliższej okolicy za pomocą skali porostowej w ramach projektu: „Porosty – bioindykatory zanieczyszczenia powietrza”.Zajęcia przeprowadzone w terenie pozwoliły na podstawie żyjących na drzewach gatunków organizmów symbiotycznych określić zawartość dwutlenku siarki w powietrzu. Przy naszej szkole jest to 2 i 3 stopień L na co ogromny wpływ ma sąsiedztwo ruchliwej drogi głównej.
- Realizując projekt edukacyjny „Mapa zanieczyszczenia powietrza pyłami” uczniowie klas szóstych badali stopień zapylenia powietrza w naszej miejscowości. I już wiemy, że najlepszym miejscem wypoczynku jest las,zwłaszcza część z iglastymi drzewami, ponieważ wydzielane przez nie olejki eteryczne wpływają stymulująco na nasz układ immunologiczny.
- Pokaz edukacyjny „Air Show” zaprezentowany przez uczniów klasy szóstej „a” podczas szkolnego „Dnia Nauki” pozwolił dzieciom z klas trzecich zbadać jakość powietrza wdychanego oraz uświadomił im, jak ogromny wpływ ma ono na nasze zdrowie.
Sami widzicie, że powietrze lekkim tematem nie jest.
Powietrze swoją wagę ma, czyli badamy niewidoczne dla oczu
Utworzono dnia 26.02.2019, 06:02