Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Karczmiskach

Kosmiczne Bobry w natarciu na Kanał Panamski

Utworzono dnia 13.06.2023

Jeżeli jeszcze ktoś nie wie, gdzie leży Panama, to dobrze by było już teraz zerknąć na mapę świata. Powód jest prosty – nasze szkolne drużyny robotyczne wygrały w czwartek 8 czerwca konkurs WROi zakwalifikowały się do światowego finału. Odbędzie się on ponad 10 tysięcy kilometrów od Karczmisk – na przesmyku pomiędzy dwoma Amerykami. Dla nas – na końcu świata.

Kiedy kilka lat temu w Szkole w Karczmiskach dopiero raczkowały zajęcia robotyczne, nikt chyba nie podejrzewał, że kolejne drużyny zajdą aż tak daleko. Sceptyków było wielu. Pojawiające się jednak co jakiś czas sukcesy powodowały, że grono sympatyków młodych programistów stale się powiększało. Obecnie nasze grupy są najlepsze w Polsce, co udowodniły w ostatni czwartek, zdobywając na  odbywających się w Lublinie zawodach dwa pierwsze miejsca – w kategorii Elementary i Junior. Współzawodnicy nie mieli szans, gdy dzieciaki ze Space Beavers zaprezentowały swoje umiejętności. Członkowie drużyn są zgrani, perfekcyjni i piekielnie skuteczni. Są też idealnym przykładem na to, że można w szkole stworzyć team, który przy współudziale i zaangażowaniu wszystkich jest nie do pokonania!

Jeżeli wygrają w Panamie (zawody 7-9.11.2023r.)– a już dziś trzymamy za to mocne kciuki, to chyba organizatorzy będą musieli wysłać ich w kosmos! Jako Space Beavers – tam z pewnością też daliby sobie radę????

W skład drużyny wchodzą: Blanka Piłat i Dominika Wojnicka (Space Beavers 1); Bruno Gołofit, Adam Janicki, Tymoteusz Rogala (Space Beavers 2)

 

Kosmiczne Bobry w natarciu na Kanał Panamski

Utworzono dnia 13.06.2023, 20:44