Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Karczmiskach

Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 20.10.2023

Dnia 13 października 2023r. dyrekcja, nauczyciele, uczniowie,  pracownicy administracji i obsługi, rodzice uczcili uroczystą akademią Dzień Edukacji Narodowej. Akademię swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście. Wszyscy wiemy, że uczniowie od najmłodszych lat lubią psocić i dokazywać, próbować na ile mogą sobie pozwolić. To nauczyciele i wychowawcy mądrym okiem obserwują poczynania swoich wychowanków i delikatnie kierują ich na właściwą drogę. Pozwalają popełniać błędy i na nich się uczyć. To nauczyciele
i wychowawcy  kształtują postawy i charaktery. W trudnym procesie wychowawczym pedagodzy pomagają sobie korzystając między innymi z literatury – wszak podanie konkretnego przykładu, czego nie robić, czy co robić należy- zdecydowanie bardziej przemawia do wyobraźni młodych ludzi. Idealnie nadają się do tego  bajki, które „uczą, bawią i wychowują”.  Przy pobieżnym wysłuchaniu wydają się być banalne- jednak, gdy się skupimy, przyjdzie odpowiednia refleksja. Z tego powodu w wykonaniu uczniów klas III, chóru „Dmuchawce” została zaprezentowana bajka Jana Brzechwy pt. „Przygody Pchły Szachrajki” W jej bohaterach zobaczyliśmy jak wygląda beztroski świat dzieciństwa z najmłodszych lat.

Życzenia złożone przez Dyrektora, Wójta, Przewodniczącego Rady Gminy, Przewodniczącej  Rady Rodzicówniech uskrzydlą wszystkich związanych z oświatą w naszej szkole.

Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 20.10.2023, 08:23